Kürşat Demir Aikido Antrenörü

Kürşat Demir,1969 da Osmaniyede dünyaya geldi Askerlik mesleğini sevdiği için Şanlı ve Güzide eşsiz olan Türk Silahlı Kuvvetlerine katıldı,Türk Özel Kuvvet Komutanlığında çeşitli kurslar ve eğitimler aldıktan sonrasında Profesyonel olarak Askeri görevine devam etti ama 1994 de kendi isteği ile Türk Özel Kuvvet Komutanlığından ayrılarak Türkiyenin Turizm cenneti Antalya da iş dünyasına devam etti.

Çocukluğundan beri Uzak Doğu Savaş Sanatlarına alaka duymakta idi 1986 senesinde Türkiyenin yetiştirmiş olduğu ünlü Karate Hocalarından Recep Toklu Sensei den bir müddet ders aldı,iş yaşamı nedeni ile devam edemedi.

10 yaşından beri özgür stilde yüzme ye başladı ve 1992 de Silahlı kuvvetlerde iken 1. Orduda Yüzme yarışmasında 3. Olmuştur.

1994 de Özel Kuvvvetler Komutanlığı Motorsiklet Takımında Motorcrossa başladı ve devam etmektedir.

1995 den 1998 kadar Okçuluk la uğraştı,

Aikido İle Tanışma
Antalyada 1998 senesinde başladığı Aikido ya Takio Satsumi Sensei (7.Dan Aikikai)tanışması ile Aikido ya perspektif değişmiş ve Profesyonel anlamda ilgilenmeye başlamış ve Bir fazlaca Aikido da Yüksek Düzeyde Uluslar arası Aikido Hocası ile Çalışma İmkanı bulmuş Deguchi sensei,Masataki Sensei, Cristian Tissier sensei ,Kumagai Sensei, ,Nebi Vural Sensei,2006 yılında Bodo Rödel (6. Dan Aikikai)Almanya hoca ile tanıştıktan sonrasında bambaşka,anlaşılabilir pedegojik,ahenkli bir tarzda meydana getirilen Aikido nun en iyi ve mühim temsilcilerinden Cristian Tissier (8.Dan Aikikai) Aikido ekolunu benimseyerek Aikido yolunda süre gelmiştir.

2000 senesinde Anrey Solodovnikov Kendo(6.Dan) ile tanıştığında Kendo öğrenmeye başladı,Daha Sonra Boğaziçi Kendo Kulübü ile tanışarak Ertunç Eryılmaz Kendo (4. Dan)ile Kendo eğitimine devam etmektedir.

2009 yılında Lev Ertuna İaido (1. Dan)ile İaido Çalışmaya başladı.

Profesyonel anlamda 2007 yılında Aikizen Dojo nun temellerini attı.2000 yılından itibaren Bir çok Aikido seminerine katıldı,ve her yıl uluslararası Aikizen Dojo da Aikido seminerleri düzenlemektedir.

2011 senesinde Akdeniz Savaş Sanatları Spor ve Gençlik kulübünü arkadaşları ile kurarak Kulüb Başkanı seçilmiştir,hala aynı göreve devam etmektedir.

Aikido Misyonu
Kürşat Demir Dünya çapında hizmet kalitesi, sevgi, hoşgörü ve özgüven ile ruhsal, romantik, zihinsel ve fizyolojik yönden Yaşama ahenkli bir yol sunarak, Aikido severlere kaliteli hizmet sunarak “Aikizen Dojo” isminin “Kalite” kelimesi ile bağdaşmasını sağlamak için, Aikido Felsefesini Hayatın her alanında kullanılmasına öğrencilerine ve arkadaşlarına anlatmıştır. Çeşitli organizasyon ve seminerler düzenleyerek Öğrencilerini dünya standartlarında bir Aikido öğrenmelerine gayret göstermiştir.

Öğrencilerinin bireysel gelişimlerine katkı sunmak ve sosyalleşmesini sağlamak için her sene etkinlikler düzenlemiştir. Aikido sporunu yaymak ve gelişmesine hizmet etmek için diğer ülkedeki Aikido eğitmenleri ile dostluklar geliştirerek eğitmenleri dojosuna davet ederek hoşgörüsünü göstermiştir.

Aikido Vizyonu
Profesyonel Aikido eğitimini ayrı standartlar ile sunarak Özel Kuvvetler eğitimi ve Sivil havacılıkdan almış olduğu eğitici eğitmen eğitimlerini birleştirerek öğrencilerine Dünya standartlarında bir öğrenim sunmaktadır.

Saydam bir Eğitim dönemi ve Şeffaf Aikido tahsil politikası ile dürüstlüğünden her daim bahsettirmiş HER KİM OLURSAN OL YİNE GEL DİYEREK TÜM HERKESE Dojo sunu açmış ve diğer dojoların öğrencilerinde kucaklamıştır.

Aikido EğitimPolitikası
Profesyonel Aikido Antrenörü Kürşat Demir Özel Kuvvetler Komutanlığında almış olduğu eğitimi ve Sivil havacılıkdan almış olduğu eğitici eğitmen eğitimlerini birleştirerek Aikido Savaş Ve Savunma Sanatı ile yoğurarak AİKİZEN DOJO’da öğrencilerine en etken halde aktarıyor. Özel kuvvetlerin Öğretim ve Eğitim sistemini Aikizen Dojo eğitim Müfredatına uygulayarak bir ilki başarıp Aikizen Dojo yu Aikido Kolejine çevirdi.

Aikido Başarıları
Siyah Kemer Dereceleri TWF Ve Aikikai (Uluslar arası Aikido Federasyonu –Tokyo)

Siyah Kemer 1.Dan(Shodan)TWF Antalya(2003)Aikikai Antalya(2004)

Siyah Kemer 2.Dan (Nidan) TWF İstanbul(2007)Aikikai Antalya(2006)

Siyah Kemer 3.Dan (Sandan) TWF Ankara(2011)Aikikai Eskişehir(2010)

Siyah Kemer 4.Dan (Yondan) TWF Ankara(2014)Aikikai Antalya(2015)

Kürşat Demir 2007 yılında Çocuk ve Yetişkin Aikido grublarına ders vererek Aikido eğitmenliğine başladı,Aikido nun Tanınması için muhtelif yerlerde Aikido gösterisi yapmış oldu,Antalyada kendisine Ait 2 adet dojosu bulunmaktadır.Aikizen Dojo Genel Koordinatörü ve Baş Antrenörü görevine devam etmektedir.

Kendisi gibi bir Aikido aşığı olan Aikido eğitmeni Elif Demir ile evli olup 2 kız babası ve İngilizce dili bilmektedir.